Ik ben een vaste discontinue werknemer en ze hebben mij niet geroepen om mee te doen: wat moet ik doen?

Nieuws

Na de arbeidshervorming heeft er een aanzienlijke verandering plaatsgevonden stijging van het aantal permanente discontinue werknemers. Deze contracten kunnen alleen worden uitgevoerd voor seizoensbanen of banen die verband houden met seizoensproductieve activiteiten, zoals nu het geval is met de Zomercampagne, waar bijvoorbeeld veel mensen worden opgeroepen om posities in hotels te vervullen vanwege de toename van het aantal toeristen in deze maanden. .

Ze worden ook gebruikt voor werken die, zoals UGT in haar tijdschrift In Itinere uitlegt, “omdat ze met tussenpozen worden aangeboden, bepaalde uitvoeringstermijnen hebben”, evenals voor de ontwikkeling van werken “die bestaan ​​uit het verlenen van diensten in het kader van de uitvoering” van commerciële of administratieve contracten die, aangezien ze voorzienbaar zijn, deel uitmaken van de normale activiteit van de vennootschap.”

Wat de kenmerken van het contract betreft, gaat het niet om gewone werknemers in vaste dienst, maar om vaste werknemers die gedurende bepaalde perioden niet werken. Dit zijn de zogenaamde perioden van inactiviteit, waarin de sociale zekerheid niet wordt geïnd of bijgedragen. Ze hebben echter een duidelijk voordeel ten opzichte van uitzendkrachten, en dat is het bedrijf wel verplicht om ze te bellen wanneer de activiteit begint, wat hen een beetje meer ‘werkstabiliteit’ geeft. Maar, Wat gebeurt er als het bedrijf niet aan de oproep voldoet?

Oproep voor discontinue vaste contracten: wat te doen als deze niet wordt nagekomen

Artikel 16 van het Arbeidersstatuut bepaalt dat Het is de collectieve overeenkomst of, bij ontstentenis daarvan, de overeenkomst met de onderneming, die de objectieve en formele criteria moet vastleggen op basis waarvan de oproep moet worden gedaan. van vast-discontinue mensen. Het vereist echter dat deze oproep schriftelijk wordt gedaan “of op een andere manier die het mogelijk maakt de betrokkene op de hoogte te stellen, met nauwkeurige indicaties van de voorwaarden voor oprichting en met voldoende voorafgaande kennisgeving.”

Het geeft echter niet aan hoeveel voorafgaande kennisgeving er moet zijn of wat de tijdslimiet is waarbinnen een permanent persoon kan worden ontslagen zonder te worden opgeroepen. Om beide aspecten te kennen, moet je naar de toepasselijke cao gaan. Nu, Wat gebeurt er als we weten dat het bedrijf andere collega's heeft gebeld of dat er een andere persoon onze functie bekleedt als nieuwe medewerker of met minder voorkeur?

In dit geval het gebrek aan bellen kan als een ontslag worden beschouwd, maar dit zal niet-ontvankelijk zijn, omdat het bedrijf niet aan de formele vereisten heeft voldaan, of zelfs nietig zijn als de oproep niet is gedaan vanwege discriminerende criteria. Dit wordt begrepen ongeacht of ze ons niet hebben gebeld, wanneer de activiteit al is begonnen, of wanneer ze de volgorde die in de cao is vastgelegd (zoals anciënniteit) niet hebben gevolgd, waarbij ze andere collega's met minder voorkeur bellen.

In deze situatie heeft de getroffen werknemer een binnen 20 werkdagen sinds hij dit gebrek aan roeping ontdekte opeisen, hoewel het raadzaam is om eerst te bellen of contact op te nemen met het bedrijf om uitleg te vragen voor dit gebrek aan oproep. In het geval dat ze het ons niet hebben gegeven of als de wet niet is nageleefd, moet u om te klagen een verzoeningsbriefje overleggen, altijd binnen de bovengenoemde termijn.

Ten slotte is het de moeite waard eraan te denken dat het bedrijf niet kan bellen zodra het de vraag heeft ontvangen om zijn fout recht te zetten, aangezien op dit moment duidelijk is dat de arbeidsrelatie is beëindigd en het dus niet eenzijdig kan besluiten om weer in dienst te treden. medewerker.